Klant

Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR)

Thema

Aquathermie

Dienst

Procesbegeleiding

 Aquathermie is al een aantal jaar een grote kans als duurzame warmtebron. Het aantal toepassingen loopt echter nog niet snel op. Dit heeft verschillende oorzaken: het proces van de warmtetransitie in wijken is complex door de vele stakeholders en gebouweigenaren, de gewenste veranderingen in de wetgeving met betrekking tot collectieve warmtesystemen (WCW) zijn nog niet door de Tweede en Eerste Kamer geloodst en de kennis van aquathermie is nog beperkt aanwezig bij belangrijke spelers binnen de warmtetransitie. De regio Utrecht kijkt echter wél naar de toepassing van aquathermie, omdat er niet veel andere duurzame bronnen voorhanden zijn.  

Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden (HDSR) heeft net als veel andere waterschappen de ambitie uitgesproken om het gebruik van het water voor warmte en/of koude in de gebouwde omgeving te willen stimuleren. Om dit te versnellen is Waterprof gevraagd om te ondersteunen op de volgende drie onderdelen: 

  1. De inventarisatie wat betreft de behoefte van gemeenten met betrekking tot aquathermie binnen de regio Utrecht; 
  2. De technische potentie van thermische energie uit afvalwater, specifiek RWZI’s van HDSR; 
  3. Het stroomlijnen van de vergunningverlening voor Thermische Energie uit Oppervlaktewater, wat resulteerde in het vastleggen van regels in de Waterschapsverordening. 

 Een mooie opdracht, waarbij de ervaring en expertise van Waterprof goed aansluiten.  

Foto: Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden (HDSR) 

golf-image

Heb je nog vragen?

Neem contact met ons op.

ADVIES AANVRAGEN